۱۰ استراتژی بازاریابی آفلاین که هنوز کار می‌کند

بازاریابی از زمانی که همه‌چیز آنلاین و در ادامه موبایلی شد، پوست انداخت. صفحه فیس‌بوک، توییتر، نوتیفیکیشن‌های تخفیف و …، همه کانال‌هایی هستند که ما برای جمع‌آوری لید و گفتگو با مشتریان بکار می‌گیریم. این کانال‌ها هرروزه در حال تغییر هستند. در حالی که این پلتفرم‌ها بطور قابل ملاحظه‌ای موثر هستند (کسب و کار ما بدون استفاده از این روش‌ها سرپا نمی‌ماند!!) شرکت‌های بزرگ دست به ترکیب روش‌های بازاریابی آفلاین و آنلاین برای افزایش فروش خود زده‌اند.

تبلیغات پیاده‌رو، تیشرت یا خودکار رایگان با لوگوی شرکت و کمک‌های خیریه، نمونه‌هایی از بازاریابی چریکی آفلاین هستند. این اقدامات ساده بطور ظریف اما موثری باعت گسترش نام برند می‌شوند. در ادامه به بررسی استراتژی‌های بازاریابی آفلاین یک مدرسه قدیمی می‌پردازیم.

توزیع کارت ویزیت در هر زمان

ممکن است ارزان‌ترین و ساده‌ترین راه، توزیع کارت ویزیت باشد و به همین خاطر در بالای لیست قرار گرفته‌است. شما می‌توانید کارت‌ها را به همسایگان و آشنایان خود بدهید، از تابلو‌های عمومی سطح شهر آویزان کنید، به مجله‌ها و کتاب‌های مرتبط در مطب‌ پزشک‌ها بچسبانید و هرکار دیگری که فکر می‌کنید موجب بیشتر دیده و خوانده‌شدن کارت می‌شود. برخلاف اندازه کوچک این کارت‌ها پتانسیل قوی و زیادی دارند.

در طراحی کارت ویزیت، سعی کنید از طراحان حرفه‌ای و معتبر استفاده کنید. هیچوقت بخاطر هزینه کمتر، کیفیت را فدا نکنید. جبران اشتباهات در بازاریابی آفلاین بسیار سخت است.

اشتراک / محصول رایگان به عنوان جایزه مسابقه

آیا در مدرسه قدیمی‌تان حراجی برگزار می‌شود؟ آیا رویداد خیریه‌ای در پارک روبروی منزلتان در حال شروع است؟ هدیه‌هایتان را آماده کنید! این یک دلیل بسیار خوب برای ایجاد ارتباط خوب و صمیمانه با مردم است. حداقلی‌ترین مزیت اینست که برندگان از محصولات شما استفاده می‌کنند و به دوستان و آشنایان خود توصیه کنند.

به انتخاب و طراحی کالاهایی که به عنوان جایزه می‌دهید، دقت کنید. ممکن است بخاطر کیفیت کم جایزه شما، مخاطبان تصور بدی از برندتان پیدا کنند و این کار خیر شما، نتیجه منفی بگذارد.

سخنرانی در رویدادها

رویداد مرتبط با صنعت خود را پیدا و یک متن سخنرانی آموزشی و با معنا آماده کنید. با این کار یک خاطره به یاد ماندنی از خود در ذهن مخاطبان به جا می‌گذارید و یک تصویر ذهنی از کسب و کار شما ایجاد می‌کند. اگر هنوز خود را لایق سخنرانی در همایش‌ها نمی‌دانید، حداقل در رویدادها شرکت کنید. خود را معرفی و با دیگران شبکه‌سازی کنید. ایجاد ارتباط با دیگران می‌تواند به شما در بخش‌های دیگر بازاریابی کمک کند.

سخنرانی به عنوان یک روش بازاریابی آفلاین خوب

ارتباط با نشریات محلی

با وجود افزایش مداوم رسانه‌های آنلاین، نشریات چاپی هنوز موثر هستند. می‌توانید با یک مصاحبه مطبوعاتی در یک نشریه مرتبط، مستقیما با مخاطبان هدف خود صحبت کنید. مصاحبه‌های مطبوعاتی می‌توانند به خوبی یک رویداد مهم یا یک اتفاق بزرگ در کسب و کار شما به مردم نشان دهند. فعال باشید و هرچه می‌توانید با نشریات ارتباط برقرار کنید، در آینده به دردتان خواهد خورد.

نامه‌نگاری با مشتریان بالقوه

حتی در عصر ایمیل‌ها، فرستادن نامه کاغذی هنوز هم یک روش بازاریابی قابل قبول است. تعجب می‌کنید اگر بدانید چند نفر از مردم نامه‌های فیزیکی را ترجیح می‌دهند. این کار هزینه‌بر است و اطلاعات کمپین شما قابل تجزیه و تحلیل کامل نیست، اما از رقبایی که فقط ایمیل مارکتینگ انجام می‌دهند جلوتر خواهید افتاد. کوپن یا محصولات جدید، نمونه محصول، خبرنامه و هرچیزی که فکر می‌کنید به بهترین شکل کسب و کار شما را ترویج می‌کند برای مشتریان بفرستید. قطعا رویکرد شخصی در اینکه چه چیزی برای مشتریان خود بفرستید، دخیل است.

بازاریابی تلفنی

یک لیست از مشتریان بالقوه خود درست کنید و با پیروی از یک استراتژی مناسب به آن‌ها تلفن بزنید. با هر مشتری در خور شخصیت او صحبت کنید و به نیازها و زمان‌بندی شخصی آن‌ها آگاه باشید. اگرچه این کاری بیش از فروش است، اما باعث می‌شود با دیگر کسب و کارها ارتباط برقرار کنید و مشتریان بالقوه‌ای پیدا کنید که هر لحظه ممکن است از شما خرید کنند.

بازاریابی تلفنی یکی از بهترین روش‌های بازاریابی آفلاین است

شرکت در نمایشگاه‌ها

نمایشگاه‌ها شما را در زیر یک سقف با رقبایتان قرار می‌دهد. شما می‌توانید خدمات آن‌ها مطالعه کنید، ابزار بازاریابی‌شان را بررسی کنید و دید واقعی از استراتژی آن‌ها بدست آورید. البته، نمایشگاه‌ها فرصت بسیار مناسبی برای نمایش محصولات و بازاریابی آفلاین شرکت هم هست. با حرفه‌ای‌ها شبکه‌سازی کنید و دنبال فرصت‌هایی برای کار با آن‌ها بگردید.

به سوالات افراد علاقمند به حوزه کاری یا محصولات / خدمات خود پاسخ دهید. سعی کنید روابط مستقیم و حضوری را به طرز صمیمانه‌ای ایجاد کنید. با آن‌ها گفتگو کنید و از نظرات و انتقادهایشان نسبت به شما مطلع شوید. ابهامات آنان را برطرف سازید.

تجدید نظر در ارائه خدمات / محصولات

برند خود را با تجدید نظر در ارائه محصولات / خدمات تقویت کنید. چگونه با رقبا مقایسه می‌شوید؟ توجه کنید برندینگ و طراحی فروشگاه شما با مخاطب سخن می‌گوید. شاید وقت آن باشد که ظاهر قدیمی محصول را که پیام مناسبی به مشتری بالقوه نمی‌رساند، بازطراحی کنید.

تجربه کاربری (هم در بازاریابی آفلاین و هم آنلاین وجود دارد) منحصربفردی نسبت به خود قدیمی‌تان و رقبای فعلیتون خلق کنید. چندین بار در طول زمان از خودتان محصول بخرید و از خدماتتان استفاده کنید و مشکلات پروسه خرید را رفع کنید. زمان بگذارید، بررسی کنید و دوباره بررسی کنید، حتی کوچک‌ترین تغییر می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

جشن‌گرفتن موفقیت‌ها

یک مهمانی، دورهمی کاری یا هر نوع جشن دیگری را که می‌خواهید، میزبانی کرده و موفقیتتان را با دیگران سهیم شوید. شاید شما همکاری بزرگی را آغاز یا سرویس جدیدی را ارائه کرده‌اید. از مطبوعات محلی به عنوان یک روش عالی در بازاریابی آفلاین برای گسترش جشن خود استفاده کنید. این فرصتی برای تشویق و ترغیب کارمندان به منظور رسیدن به موفقیت‌های بیشتر در آینده است.

شادابی و سرزندگی شرکت خود را به دیگران نشان دهید. بگذارید مخاطبان شما بدانند مجموعه‌ای گرم و صمیمی پشت این همه محصول و خدمات است. مخاطبان از روحیه شاد و فعال شما مطلع شده و احساس راحتی بیشتری با شما می‌کنند. با این جشن، کسب و کار شما به مخاطبان هدف معرفی و امنیت آینده شرکت شما تضمین می‌شود.

اسپانسرشدن رویدادهای اجتماعی

اگر منابع مالی‌تان اجازه می‌دهد (در بازاریابی آفلاین باید اجازه دهد!)، این یک راه عالی برای گسترش نام کسب و کارتان از تمامی جهات است. به جای نشستن پشت میز در طول رویداد، دنبال لید بگردید و شبکه‌سازی کنید. مسابقه برگزار کنید یا دنبال یک نهاد اجتماعی برای همکاری در رویدادها باشید. وقتی میزبان باشید، میتوانید کالاهای رویداد را اداره کنید. کوپن، محصولات با آرم شرکت، کارت‌های تخفیف و … بدهید.

مردم این کار شما را به فال نیک می‌گیرند و برای دوستان خود تعریف می‌کنند. از محصولات رایگان که در اختیارشان قرار می‌دهید خوشحال می‌شوند و بیشتر به برند شما علاقمند می‌شوند. این کار یک تصویر مثبت از برندتان می‌سازد که احترام مردم را به دنبال می‌آورد.

نتیجه

بازاریابی آفلاین نیازمند هزینه و تلاش است، اما در صورت انجام، بطور شگفت‌انگیزی تمام فعالیت‌های بازاریابی‌تان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین، یه تکنولوژی‌های جدید خوش‌آمد بگویید اما ریشه‌های آفلاین آن‌ها را فراموش نکنید! مطمئن باشید در راه استفاده از این نکات، تفریح و سرگرمی زیادی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *